Požární ochrana a prevence kriminality - dotační fond

Správce: Odbor kancelář hejtmana

1.1 podpora jednotek požární ochrany obcí libereckého kraje

Pro správné fungování dotačního webu používejte k jeho otevření prohlížeč Google Chrome.

Žadosti lze podávat od 4. března 2024!

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém zasedání dne 30. ledna 2024 schválilo usnesením číslo 49/24/ZK  vyhlášení programu č. 1.1  Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje.

Vyhlášení programu č. 1.1

V "Žádosti" do kolonky informace o projektu uvádějte U1

Dne 26. 1. 2021 byly schváleny Zastupitelstvem Libereckého kraje usnesením č. 6/21/ZK  tyto dokumenty:

Strategie podpory dobrovolné požární ochrany

Koncepce podpory vybraných projektů - obsahuje posloupnost realizace jednotlivých projektů pro
období 2021 – 2029 (viz s. 7-8)

povinné přílohy:

• Podrobný popis projektu -  formulář ke stažení zde
  • Potvrzení o elektronickém odeslání žádosti - automaticky generované při odeslání žádosti

Možné formy doručení žádosti:

• POUZE PŘES WEBOVÝ PORTÁL - touto formou mohou využít jen žadatelé, kteří mají uznávaný elektronický podpis*:

elektronicky přes webový portál, jehož odkaz naleznete na konci elektronického formuláře Žádosti (nikoli e-mailem) včetně všech povinných příloh přes odkaz ODESLAT PŘÍLOHY.

k přílohám musí být vložena i elektronická verze žádosti ve formátu PDF, podepsaná uznávaným elektronickým podpisem.

• PŘES WEBOVÝ PORTÁL A DATOVOU SCHRÁNKU:

prostřednictvím datové schránky (u orgánů veřejné moci s kvalifikovaným elektronickým podpisem statutárního zástupce) se všemi povinnými přílohami. ID datové schránky: c5kbvkw

Žádost zaslaná datovou schránkou musí být zasílána pouze ve formátu *.zfo

• PŘES WEBOVÝ PORTÁL A V TIŠTĚNÉ PODOBĚ:

elektronicky přes webový portál, jehož odkaz naleznete na konci elektronického formuláře Žádosti (nikoli e-mailem), (odešlete pouze žádost bez povinných příloh)a zároveň

a) poštou na adresu: Krajský úřad Libereckého kraje

b) osobně do podatelny v časech: Po, St: 7:00 - 17:00

Út, Čt: 7:00 - 16:00
                                                                       Pá:       7:00 - 15:00
Elektronická i písemná verze žádosti musí být totožné!!

Na projekty, jejichž realizace nebude dokončena do termínu 31. 12. 2024 se vztahuje povinnost předložit v souladu se smlouvou průběžnou zprávu o realizaci projektu . V ní je třeba stručně uvést stav realizace projektu a výši prostředků dosud na projekt použitých.

Formulář ke stažení ve wordu zde a v excelu zde

Závěrečné vyúčtování musí být předloženo do 50 dnů po ukončení realizace projektu.

K závěrečnému vyúčtování předložte:

• kopie účetních dokladů/daňových dokladů/zjednodušených daňových dokladů (faktury, účtenky, paragony)
  • doklady prokazující úhradu (výpis z účtu, výdajový pokladní doklad)
  • doklady, které prokazují splnění parametrů (faktury, fotografie apod. - závisí na zvolených parametrech)
  • důkaz o informování veřejnosti o podpoře z Dotačního fondu Libereckého kraje (např. print screen webových stránek)

odbor kancelář hejtmana
Ing. Zita Tomášková