Oblast podpory Regionální rozvoj

regionální rozvoj - 2.5 podpora regionálních výrobků, výrobců a tradičních řemesel

!!! POZOR ZMĚNA!!!

ZK LK v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem v ČR na svém mimořádném zasedání dne 17. března 2020 usnesením schválilo změnu podmínek vyhlášeného dotačního programu Podpora regionálních produktů, výrobců a tradičních řemesel spočívající v posunu termínu pro podání žádostí a s ním souvisejících administrativních termínů pro poskytnutí dotací.

Detailní informace naleznete níže v dokumentu "Vyhlášení programu 2.5   - ZMĚNA"

NOVÝ TERMÍN pro podání žádostí je od 21. 4. 2020 do 6. 5. 2020

Konzultace žádostí je nadále možná přes email správce programu.

26.02.2020
21.04.2020
06.05.2020

Podpora regionálních produktů, místní výroby a místních obchodních spotřebitelských vazeb, využívání potenciálu tradičních specifických výrob a řemesel, podpora osvěty a zvýšení informovanosti o významu a kvalitě místních potravin, výrobků a služeb.

VYHLÁŠENÍ PROGRAMU

program 2.5 Výzva 2020 17.3.2020  ZMĚNA - přečtěte si prosím pozorně podmínky vyhlášeného programu

2.5 Vzor formulář žádosti 2020- NEVYPLŇOVAT, POUZE VZOR. Žádost k vyplnění naleznete v bodu 3

2.5 Vzor smlouvy o poskytnutí dotace 2020

Formulář žádosti o dotaci a povinné přílohy k žádosti:

2.5 Textová část projektu - povinná příloha žádosti

Certifikát místní značky včetně smlouvy se správcem místní značky nebo doklad o udělení ocenění Výrobek roku Libereckého kraje, nebo Regionální potravina Libereckého kraje nebo Nositel tradice lidových řemesel nebo Mistr tradiční rukodělné výroby (kopie)

1. ELEKTRONICKY bez požadovaných příloh přes webový portál (nikoli e-mailem). Odkaz na webový portál naleznete také na konci elektronického formuláře žádosti.

Doklady potřebné k uzavření smlouvy:

• doklad opravňující jednat jménem příjemce dotace. Dotace bude v originále nebo v úředně ověřené kopii a nesmí být starší než 90 dní
  • doklad o právní subjektivitě (vyjma obce), zakládací listina, stanovy a doklady podobné povahy
  • kopie dokladu o zřízení účtu
  • čestné prohlášení žadatelev souladu se Zásadami pro poskytování finanční podpory z rozpočtu Libereckého kraje
  • čestné prohlášení příjemce dotace o podporu v režimu de minimis
  • smlouva o dílo, kupní smlouva, nájemní smlouva, objednávka, pracovní smlouva nebo dohoda o práci konané mimo pracovní poměr k projektu (minimálním obsahem musí být předmět díla, cena prací a termín realizace), pokud jsou v danou chvíli vystaveny/uzavřeny
  • žadatel, se kterým byla již uzavřena smlouva o poskytnutí dotace v minulém období, a kterou doložil požadovanými přílohami, může předložit pouze čestné prohlášení o platnosti dříve dodaných požadovaných příloh. Samostatně pak bude dokládat pouze přílohy, jejichž obsah již není aktuální nebo jim skončila platnost. Přílohy, které správce programu požaduje k podpisu smlouvy a lze je získat z registrů, se po žadatelích nevyžadují vůbec, a správce programu má povinnost opatřit si je sám.

odbor regionálního rozvoje a evropských projektů
Ing. Eva Benešová