Oblast podpory Regionální rozvoj

regionální rozvoj - 2.5 podpora regionálních výrobků, výrobců a tradičních řemesel

Zastupitelstvo LK rozhodlo dne 27.4.2021  o vyhlášení Programu 2.5 – Podpora regionálních výrobků, výrobců a tradičních řemesel na rok 2021. Žádosti o dotaci je možné podávat od 1.6.2021 do 23.6.2021 do 14.00 hod.

28.04.2021
01.06.2021
23.06.2021

Podpora regionálních produktů, místní výroby a místních obchodních spotřebitelských vazeb, využívání potenciálu tradičních specifických výrob a řemesel, podpora osvěty a zvýšení informovanosti o významu a kvalitě místních potravin, výrobků a služeb.

VYHLÁŠENÍ PROGRAMU

2.5 Vyhlášení programu 2021   - přečtěte si prosím pozorně podmínky vyhlášeného programu

2.5 Vzor žádost o dotaci 2021- NEVYPLŇOVAT, POUZE VZOR. Žádost k vyplnění naleznete v bodu 3

2.5 Vzor smlouva 2021

Formulář žádosti o dotaci a povinné přílohy k žádosti:

Upřesnění k formuláři „Žádost o poskytnutí dotace“ v části FINANČNÍ ROZVAHA PROJEKTU:

Žadatelé vy plní tuto část v souladu se zákonem o účetnictví č. 563/1991 Sb. a příslušnou vyhláškou upravující některá ustanovení zákona o účetnictví, kterou se žadatel řídí a v souladu se zákonem o daních z příjmů č. 586/1992 Sb. v platném znění.

(Uvedený komentář s odkazy na Finanční rozvahu projektu je vzorovým členěním výdajů vybraných účetních jednotek, které se řídí vyhláškou 410/2009 Sb., tzn. ÚSC, DSO nebo příspěvkové organizace.)

Povinné přílohy žádosti:

1. 2.5 Textová část projektu 2021

2. Certifikát místní značky včetně smlouvy se správcem místní značky nebo doklad o udělení ocenění Výrobek roku Libereckého kraje, nebo Regionální potravina Libereckého kraje nebo Nositel tradice lidových řemesel nebo Mistr tradiční rukodělné výroby (kopie)

1. ELEKTRONICKY bez požadovaných příloh přes webový portál (nikoli e-mailem). Odkaz na webový portál naleznete také na konci elektronického formuláře žádosti.

Doklady potřebné k uzavření smlouvy:

• doklad opravňující jednat jménem příjemce dotace. Dotace bude v originále nebo v úředně ověřené kopii a nesmí být starší než 90 dní
  • doklad o právní subjektivitě (vyjma obce), zakládací listina, stanovy a doklady podobné povahy
  • kopie dokladu o zřízení účtu
  • čestné prohlášení žadatele v souladu se Zásadami pro poskytování finanční podpory z rozpočtu Libereckého kraje
  • čestné prohlášení příjemce dotace o podporu v režimu de minimis
  • smlouva o dílo, kupní smlouva, nájemní smlouva, objednávka, pracovní smlouva nebo dohoda o práci konané mimo pracovní poměr k projektu (minimálním obsahem musí být předmět díla, cena prací a termín realizace), pokud jsou v danou chvíli vystaveny/uzavřeny
  • žadatel, se kterým byla již uzavřena smlouva o poskytnutí dotace v minulém období, a kterou doložil požadovanými přílohami, může předložit pouze čestné prohlášení o platnosti dříve dodaných požadovaných příloh. Samostatně pak bude dokládat pouze přílohy, jejichž obsah již není aktuální nebo jim skončila platnost. Přílohy, které správce programu požaduje k podpisu smlouvy a lze je získat z registrů, se po žadatelích nevyžadují vůbec, a správce programu má povinnost opatřit si je sám.

odbor regionálního rozvoje a evropských projektů
Ing. Eva Benešová