Regionální rozvoj

regionální rozvoj - 2.8 Podpora dodatečné instalace akumulační nádoby u domácích kotlů na pevná paliva

Zastupitelstvo LK rozhodlo dne 29. 3. 2022 o vyhlášení Programu Podpora dodatečné instalace akumulační nádoby u domácích kotlů na pevná paliva. Žádosti o dotaci je možné podávat od 2.5.2022 do 18.5.2022.

30.03.2022
02.05.2022
18.05.2022

Účel programu:

Podpora dodatečné instalace akumulační nádoby u domácích kotlů na pevná paliva o celkovém jmenovitém tepelném příkonu od 10 kW do 300 kW včetně, který slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění, a splňuje požadavky přílohy č. 11 zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, tj. kotle 3, 4, 5 emisní třídy podle ČSN EN 303-5 a kotle s ekodesignem.

Formulář žádosti o dotaci :

Povinné přílohy:

• Aktuálně platný doklad o provedení kontroly technického stavu a provozu spalovacího zdroje na pevná paliva o celkovém jmenovitém tepelném příkonu od 10 do 300 kW včetně, ke kterému má být dodatečně připojena nová akumulační nádrž (§ 17 odst. 1 písm. h) zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší).
  • Aktuální fotografická dokumentace kotle, štítku na kotli s technickými parametry zařízení, odvodu spalin, prostoru k umístění akumulační nádrže a celkového prostoru kotelny.

Možné formy doručení:

1. POUZE PŘES WEBOVÝ PORTÁL - touto formou mohou využít jen žadatelé, kteří mají uznávaný elektronický podpis*:

elektronicky přes webový portál, jehož odkaz naleznete na konci elektronického formuláře Žádosti (nikoli e-mailem) včetně všech povinných příloh přes odkaz ODESLAT PŘÍLOHY.

k přílohám musí být vložena i elektronická verze žádosti ve formátu PDF., podepsaná uznávaným elektronickým podpisem.

1. PŘES WEBOVÝ PORTÁL A DATOVOU SCHRÁNKU:

elektronicky přes webový portál, jehož odkaz naleznete na konci elektronického formuláře Žádosti (nikoli e-mailem), (odešlete pouze žádost bez povinných příloh)

prostřednictvím datové schránky (u orgánů veřejné moci s kvalifikovaným elektronickým podpisem** statutárního zástupce) se všemi povinnými přílohami. ID datové schránky: c5kbvkw

v tištěné podobě s vlastnoručním podpisem a se všemi povinnými přílohami.

Odbor regionálního rozvoje a evropských projektů

nebo do podatelny Krajského úřadu Libereckého kraje v časech:

*Uznávaným elektronickým podpisem se rozumí zaručený el. podpis založený na kvalifikovaném certifikátu pro elektronický podpis nebo kvalifikovaný elektronický podpis.

** Kvalifikovaným elektronickým podpisem se rozumí zaručený elektronický podpis, který je vytvořen kvalifikovaným prostředkem pro vytváření elektronických podpisů a který je založen na kvalifikovaném certifikátu pro elektronické podpisy vydaným kvalifikovaným poskytovatelem služeb vytvářejících důvěru („certifikační autoritou“) a fyzická osoba má vydaný kvalifikovaný certifikát uložen na certifikovaném prostředku (čipová karta, token).

Doklady požadované k podpisu smlouvy:

• Doklad opravňující jednat jménem příjemce dotace, je-li pro daný projekt relevantní. Doklad bude v originále nebo v úředně ověřené kopii a nesmí být starší než 90 dní,
  • Čestné prohlášení žadatele v souladu se Zásadami pro poskytování finanční podpory z rozpočtu Libereckého kraje.
  • Kopie smlouvy nebo potvrzení o vedení běžného osobního bankovního účtu vedeného na jméno žadatele o dotaci. Není možné předložit smlouvu k podnikatelskému nebo úvěrovému účtu. Spořicí nebo termínovaný účet lze akceptovat pouze v případě, že umožňuje bezhotovostní platební styk. Žadatel, se kterým byla již uzavřena smlouva o poskytnutí dotace v minulém období, a kterou doložil požadovanými přílohami, může předložit pouze čestné prohlášení o platnosti dříve dodaných požadovaných příloh. Samostatně pak bude dokládat pouze přílohy, jejichž obsah již není aktuální nebo jim skončila platnost. Přílohy, které správce programu požaduje k podpisu smlouvy a lze je získat z registrů, se po žadatelích nevyžadují vůbec, a správce programu má povinnost opatřit si je sám.

odbor regionálního rozvoje a evropských projektů, oddělení řízení grantových schémat
Ing. Alena Klímová