Zdravotnictví

ZDRAVOTNICTVÍ - 9.4 Podpora primární péče

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém jednání dne 30. 1. 2024 rozhodlo usnesením č. 35/24/ZK o poskytnutí dotací
v progamu 9.4
vyhlášeném v roce 2023 a dále schválilo usnesením č. 36/24/ZK Vyhlášení programu 9.4
​k předkládání žádostí o dotaci v roce 2024 se lhůtou pro podání žádostí od 4. 3. 2024 do 30. 4. 2024.

30.04.2024

Vyhlášení programu č. 9.4 Podpora primární péče bylo schváleno usnesením č. 200/23/ZK na jednání Zastupitelstva Libereckého kraje dne 30.5.2023.

Nezbytnou součástí pro administrativné úplné podání žádosti o dotaci je současné podání povinné přílohy žádosti - 2024 - Popis projektu program 9.4 - Podpora primární péče

• zda se jedná o vznik nové nebo převzetí stávající ordinace primární péče,
  • obor primární péče,
  • zda se jedná o obec do 10.000 obyvatel nebo o obec od 10.000 obyvatel,
  • specifická kritéria projektu,
  • podrobný popis projektu,
  • záměr projektu a stav příprav, historické souvislosti, vize projektu,
  • adresa nové ordinace primární péče (je-li v době podání známa),
  • původní poskytovatel zdravotních služeb (pouze pokud v obci již v minulosti ordinace primární péče fungovala, případně dosud funguje, ale provoz hodlá ukončit, platí i pro případ převzetí stávající ordinace novým poskytovatelem zdravotních služeb),
  • nový poskytovatel zdravotních služeb (je-li v době podání znám),
  • ordinační doba ordinace primární péče (je-li v době podání známa),
  • počet registrovaných pojištěnců v době podání žádosti o dotaci (je-li v době podání znám),
  • časový harmonogram projektu
  • struktura předpokládaných způsobilých výdajů projektu, včetně zdrojů,
  • výčet příloh.

Přílohou žádosti musí být dále výpis usnesení zastupitelstva obce, ve kterém je schváleno podání žádosti na daný projekt v dané výši a doklad o vyčlenění prostředků na vlastní podíl žadatele v rozpočtu obce nebo čestné prohlášení statutárního zástupce obce, že zastupitelstvo obce schválilo účast obce na projektu i vyčlenění finančních prostředků na vlastní podíl žadatele.

V případě převzetí stávající ordinace novým poskytovatelem zdravotních služeb bude žádost o dotaci navíc doplněna o:

• oprávnění k poskytování zdravotních služeb (nový poskytovatel zdravotních služeb),
  • v případě ordinace zubního lékaře smlouvy o poskytování a úhradě zdravotních služeb minimálně se 2 zdravotními pojišťovnami, kdy jednou z těchto pojišťoven musí být Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky,
  • doklad prokazující převod nebo přechod majetkových práv z dosavadního poskytovatele zdravotních služeb na nového poskytovatel zdravotních služeb (vč. dokladu prokazující úhradu závazků),
  • smlouvu, popř. jinou písemnost stvrzující závazek poskytovatele zdravotních služeb k tomu, že bude v obci v dotované ordinaci působit nejméně po dobu 4 let od poskytnutí dotace Libereckým krajem.
Jestliže výše uvedené doklady nebudou v době podání žádosti o dotaci obci k dispozici z důvodu dosud nerealizovaného převzetí ordinace novým poskytovatelem zdravotních služeb, je obec povinna uvedené doklady doložit odboru zdravotnictví Krajského úřadu Libereckého kraje do 1 roku od poskytnutí dotace.

Formy doručení žádosti o dotaci:

1. POUZE PŘES WEBOVÝ PORTÁL

tuto formu podání žádosti mohou využít jen žadatelé, kteří mají uznávaný elektronický podpis*:

Podání žádosti lze učinit elektronicky přes webový portál, jehož odkaz naleznete na konci elektronického formuláře Žádosti (nikoli e-mailem) včetně všech povinných příloh přes odkaz ODESLAT PŘÍLOHY. Zároveň k přílohám musí být vložena i elektronická verze žádosti ve formátu PDF, podepsaná uznávaným elektronickým podpisem.

prostřednictvím datové schránky (u orgánů veřejné moci s kvalifikovaným elektronickým podpisem* statutárního zástupce) se všemi povinnými přílohami. ID datové schránky: c5kbvkw

Odbor zdravotnictví

Uznávaným elektronickým podpisem se rozumí zaručený el. podpis založený na kvalifikovaném certifikátu pro elektronický podpis nebo kvalifikovaný elektronický podpis.
** Kvalifikovaným elektronickým podpisem se rozumí zaručený elektronický podpis, který je vytvořen kvalifikovaným prostředkem pro vytváření elektronických podpisů a který je založen na kvalifikovaném certifikátu pro elektronické podpisy vydaným kvalifikovaným poskytovatelem služeb vytvářejících důvěru („certifikační autoritou“) a fyzická osoba má vydaný kvalifikovaný certifikát uložen na certifikovaném prostředku (čipová karta, token).

Doklady požadované k uzavření smlouvy:

• Doklad opravňující jednat jménem příjemce dotace. Doklad bude v originále nebo v úředně ověřené kopii a nesmí být starší než 90 dní.
  • Čestné prohlášení žadatele v souladu s čl. 1, odst. 7 Zásad pro poskytování finanční podpory z rozpočtu Libereckého kraje.
  • Kopie dokladu o zřízení účtu.
  • Čestné prohlášení příjemce dotace o podporu v režimu de minimis  - Čestné prohlášení de minimis.
  • Žadatel, se kterým byla již uzavřena smlouva o poskytnutí dotace v minulém období, a kterou doložil požadovanými přílohami, může předložit pouze čestné prohlášení o platnosti dříve dodaných požadovaných příloh. Samostatně pak bude dokládat pouze přílohy, jejichž obsah již není aktuální nebo jim skončila platnost. Přílohy, které správce programu požaduje k podpisu smlouvy a lze je získat z registrů, se po žadatelích nevyžadují vůbec, a správce programu má povinnost opatřit si je sám.

Odbor zdravotnictví
Bc. Kateřina Požická