Životní prostředí a zemědělství

8.2 PODPORA OCHRANY PŘÍRODY A KRAJINY

Dne 23. 2. 2021 Zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo usnesením č. 72/21/ZK vyhlášení programu „Podpora ochrany přírody a krajiny“ s celkovou finanční alokací 2.036.000 Kč.

Pokud naše webové stránky nefungují správně,  doporučujeme použít prohlížeč Chrome.

Pokyny ke stažení naleznete na domovské stránce Google Chrome.

24.02.2021
01.04.2021
30.04.2021

Účel podpory A:

• Zakládání a ošetřování krajinářsky významné zeleně
  • Praktická opatřední k ochraně živočichů a rostlin, péče o biotopy

Účel podpory B:

• Podpora činnosti zařízení poskytujících péči o zvířata v nouzi
  • Zajišťování záchranných programů pro ohrožené druhy zvířat

Účel podpory C:

• Údržba a obnova drobných památek v krajině

• Textová část popisu projektu - povinná příloha
  • Alespoň dvě fotografie dokládající stav před realizací - povinná příloha
  • Písemný souhlas vlastníka pozemku, pokud není pozemek, kde má být projekt realizován, ve vlastnictví žadatele
  • Vyjádření obecního úřadu obce s rozšířenou působností (je-li projekt realizován na území CHKO, tak příslušného pracoviště Agentury ochrana přírody a krajiny ČR) z hlediska zhodnocení významu projektu pro ochranu přírody a krajiny v dané lokalitě – platí pouze pro účel podpory A
  • Kopie rozhodnutí o povolení výjimky podle § 56 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny – platí pouze pro účel podpory B
  • Souhlasné závazné stanovisko nebo rozhodnutí příslušného orgánu památkové péče – platí pouze pro účel podpory C (je-li projekt realizován v plošně chráněném území ve smyslu zákona č. 20/1987 Sb. – tj. na území památkové rezervace, památkové zóny a jejich ochranných pásem)

Žádost musí být na krajský úřad doručena do 30. 4. 2021 (nejzazší termín doručení na podatelnu KÚ LK) dvěma způsoby (elektronicky jen žádost T1 a zároveň písemně žádost T1 s písemnou částí žádosti a všemi přílohami):

1. ELEKTRONICKY bez požadovaných příloh přes webový portál (nikoli e-mailem). Odkaz naleznete také na konci elektronického formuláře žádosti.

2PÍSEMNĚ včetně požadovaných příloh, a to:

a) datovou schránkou c5kbvkw (u orgánů veřejné moci s elektronickým podpisem statutárního zástupce)

b) poštou (v tištěné podobě, podepsané a orazítkované) na adresu:

Krajský úřad Libereckého kraj

odbor životního prostředí a zemědělství

c) osobně do podatelny krajského úřadu na výše uvedené adrese (v tištěné podobě, podepsané a orazítkované) v časech:

pondělí                 7:00 – 17:00

úterý                      7:00 – 16:00

středa                    7:00 – 17:00

čtvrtek                   7:00 – 16:00

pátek                      7:00 – 15:00

ŽÁDOST O ZÁLOHU (dle potřeby)

PUBLICITA PROJEKTU - nezapomeňte informovat veřejnost, že váš projekt byl finančně podpořen Libereckým krajem! Kontaktujte tiskové oddělení krajského úřadu (Mgr. Eva Říhováeva.rihova@kraj-lbc.cz / 770 168 322), které vám poskytne logo Libereckého kraje (ve vhodné velikosti, barevném provedení..) a schválí vám jeho správné použití např. na vašem webu, plakátu, ve zpravodaji, tiskové zprávě apod.

V PŘÍPADĚ DOBROVOLNICKÉ PRÁCE:

Dohoda o dobrovolnické práci

Přehled dobrovolnické práce

Výkaz dobrovolnické práce

Pokud příjemce nemůže předložit závěrečné vyúčtování do 12. 12. , je povinen předložit průběžnou zprávu o realizaci projektu k 31. 12. , a to nejpozději do 10. 1.

Průběžná zpráva o realizaci projektu

Průběžná zpráva se nepředkládá v případě, že projekt končí do 31. 12. Průběžnou zprávu také nemusí předkládat příjemce, kterému je celková výše dotace proplacena až po závěrečném vyúčtování (tzv. ex-post).

Vyčtování projektu musí být předloženo nejpozději do 50 kalendářních dnů po ukončení realizace projektu (nejpozději do 19. 11.)

Závěrečné vyúčtování + závěrečná zpráva

Přehled mzdových nákladů

Přehled dobrovolnické práce

POVINNÉ PŘÍLOHY:

kopie daňových popř. účetních dokladů (např. faktury, účtenky, paragony, pracovně právní smlouvy, dohody o provedení práce...)

a

příslušných dokladů o zaplacení (např. výpis z b.ú., výdajový pokladní doklad..)

min. 2 fotografie z realizace projektu

doklad o dodržení povinnosti informovat veřejnost o podpoře projektu z rozpočtu Libereckého kraje (např. print screen webových stránek, vydaná tisková zpráva.. )

příp. ​ukázky tiskovin vydaných v rámci projektu (např. plakáty, články, letáky ) s využitím loga Libereckého kraje

Odbor životního prostřední a zemědělství
Ing. Lenka Lánská