Oblast podpory Životní prostředí a zemědělství

8.5 PODPORA PŘEDCHÁZENÍ VZNIKU ODPADŮ, JEJICH OPĚTOVNÉHO POUŽITÍ A PODPORA SBĚRU A VYUŽITÍ BIOODPADŮ

Dne 23. 2. 2021 Zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo usnesením č. 72/21/ZK vyhlášení programu „Podpora předcházení vzniku odpadů, jejich opětovného použití a podpora sběru a využití bioodpadů“ s celkovou finanční alokací 1.165.000 Kč.

Pokud naše webové stránky nefungují správně,  doporučujeme použít prohlížeč Chrome.

Pokyny ke stažení naleznete na domovské stránce Google Chrome.

24.02.2021
01.04.2021
30.04.2021

Podpora bude poskytována v následujících oblastech:

• Aktivity podporující předcházení vzniku odpadů a jejich opětovné použití, včetně propagace předcházení vzniku odpadů,
  • vznik a provoz RE-USE center v obcích,
  • vznik a provoz prodejen „bez obalu“
  • opravárenská činnost (pořízení nářadí, nástrojů, zařízení nebo materiálu pro opravy, režijní náklady provozovny, náklady na publicitu),
  • pořízení domácích kompostérů,
  • pořízení elektrických kompostérů na gastroodpady,
  • pořízení štěpkovačů nebo drtičů dřeva, které pochází z údržby zeleně v obcích a údržby zahrad občanů,
  • zlepšení provozu zařízení (provozovaných) k využití bioodpadů z údržby zeleně.

Vyhlášení programu 8.5 v roce 2021

Hodnotící formulář - pro informaci

Vzor žádosti - pro informaci, funkční najdete v bodě 3

Vzor veřejnoprávní smlouvy - pro informaci

• Textová část popisu projektu - povinná příloha
  • Stavební práce - alespoň dvě fotografie dotčené lokality dokládající stav před realizací praktických opatření projektu
  • Písemný souhlas vlastníka pozemku, pokud není pozemek, kde má být projekt realizován, ve vlastnictví žadatele
  • Případně další doklady vyžádané správcem programu

Žádost musí být na krajský úřad doručena do 30. 4. 2021 (nejzazší termín doručení na podatelnu KÚ LK) dvěma způsoby (elektronicky jen žádost T1 a zároveň písemně žádost T1 s písemnou částí žádosti a všemi přílohami):

1. ELEKTRONICKY bez požadovaných příloh přes webový portál (nikoli e-mailem). Odkaz naleznete také na konci elektronického formuláře žádosti.

2PÍSEMNĚ včetně požadovaných příloh, a to:

a) datovou schránkou c5kbvkw (u orgánů veřejné moci s elektronickým podpisem statutárního zástupce)

b) poštou (v tištěné podobě, podepsané a orazítkované) na adresu:

Krajský úřad Libereckého kraj

odbor životního prostředí a zemědělství

c) osobně do podatelny krajského úřadu na výše uvedené adrese (v tištěné podobě, podepsané a orazítkované) v časech:

pondělí                 7:00 – 17:00

úterý                      7:00 – 16:00

středa                    7:00 – 17:00

čtvrtek                   7:00 – 16:00

pátek                      7:00 – 15:00

ŽÁDOST O ZÁLOHU (dle potřeby)

V PŘÍPADĚ DOBROVOLNICKÉ PRÁCE:

Dohoda o dobrovolnické práci

Přehled dobrovolnické práce

Výkaz dobrovolnické práce

Pokud příjemce nemůže předložit závěrečné vyúčtování do 12. 12. , je povinen předložit průběžnou zprávu o realizaci projektu k 31. 12. , a to nejpozději do 10. 1.

Průběžná zpráva o realizaci projektu

Průběžná zpráva se nepředkládá v případě, že projekt končí do 31. 12. Průběžnou zprávu také nemusí předkládat příjemce, kterému je celková výše dotace proplacena až po závěrečném vyúčtování (tzv. ex-post).

Vyčtování projektu musí být předloženo nejpozději do 50 kalendářních dnů po ukončení realizace projektu (nejpozději do 19. 11.)

Závěrečné vyúčtování + závěrečná zpráva

Přehled mzdových nákladů

Přehled dobrovolnické práce

POVINNÉ PŘÍLOHY:

kopie daňových popř. účetních dokladů (např. faktury, účtenky, paragony, pracovně právní smlouvy, dohody o provedení práce...)

a

příslušných dokladů o zaplacení (např. výpis z b.ú., výdajový pokladní doklad..)

min. 2 fotografie z realizace projektu

doklad o dodržení povinnosti informovat veřejnost o podpoře projektu z rozpočtu Libereckého kraje (např. print screen webových stránek, vydaná tisková zpráva.. )

příp. ​ukázky tiskovin vydaných v rámci projektu (např. plakáty, články, letáky ) s využitím loga Libereckého kraje

Odbor životního prostřední a zemědělství
Bc. Petra Pozdníčková  (administrativní podpora)