Oblast podpory Regionální rozvoj

Asistenční vouchery libereckého kraje

Dne 23. 6. 2020 Zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo usnesením č. 210/20/ZK "Krajskou přílohu Národní výzkumné a inovační strategie pro inteligentní specializaci České republiky 2021-2027 za Liberecký kraj".

RIS3 LK 2020P01 - Krajské domény specializaceP02 - Znalostní domény VaV LKP03 - Grafická příloha RIS3P04 - Národní karta LK

Dne 26. 5. 2020 Zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo usnesením č. 120/20/ZK vyhlášení a podmínky programu „Asistenční vouchery Libereckého kraje“.

27.05.2020
27.06.2020
31.01.2022

Program je určen na podporu přípravy projektové žádosti naplňující RIS3 strategii. Využít jej mohou veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje.

Nejprve svůj záměr zkonzultujte s RIS3 developerem strategických projektů nebo RIS3 koordinátorem.

Program Asistenční vouchery AVII

Přílohy k vyhlášenému programu

Povinné přílohy k požadované žádosti

• Textová část k žádosti o dotaci (příloha č. 2 programu)
  • Popis projektového záměru (příloha č. 3 programu)
  • V případě, že žadatel je subjekt, který nemá v Libereckém kraji sídlo, ale pracoviště, je nutné doložit čestné prohlášení o působení subjektu v Libereckém kraji s uvedením adresy pracoviště a popisem činností prováděných tímto pracovištěm.
  • V případě, že žádost o poskytnutí dotace podá za žadatele pověřená osoba žadatele, musí předložit originál nebo úředně ověřenou kopii plné moci, ve které žadatel zmocní pověřenou osobou k úkonům spojeným s podáním žádosti.
  • V případě, kdy se na přípravě projektového záměru podílí více partnerských subjektů, je nutné doložit souhlas ochoty podílet se na realizaci projektového záměru. Partnerství je nutné stvrdit souhlasem buď na příloze programu č. 3 Popis projektového záměru nebo samostatným dokumentem – např. čestným prohlášením hlavního nositele projektu/projektového záměru.

Žádost musí být doručena nejpozději do 31. 1. 2022 do 14 hodin dvěma níže uvedenými formami:

• elektronicky přes webový portál, jehož odkaz naleznete na konci elektronického formuláře Žádosti (nikoli e-mailem), systém umožňuje odeslat pouze žádost bez povinných příloh a zároveň
  • v tištěné podobě nebo prostřednictvím datové schránky (u orgánů veřejné moci s elektronickým podpisem statutárního zástupce) se všemi povinnými přílohami, a to nejpozději do 10 dní od podání elektronické žádosti.

Odbor regionálního rozvoje a evropských projektů

ID datové schránky: c5kbvkw

nebo osobně do podatelny Krajského úřadu.

Žádost o dotaci předkládá žadatel v zalepené obálce označené:

• plným názvem žadatele a adresou
  • názvem projektu
  • názvem programu „Asistenční vouchery Libereckého kraje“

Doklady požadované k podpisu smlouvy

• V případě, že doklady k uzavření smlouvy bude předkládat pověřená osoba žadatele nebo smlouvu o poskytnutí dotace bude uzavírat pověřená osoba žadatele, tak pověřená osoba žadatele doloží originál nebo úředně ověřenou kopie plné moci, v které žadatel zmocní pověřenou osobu k příslušným úkonům. Doklad nesmí být starší než 90 dní.
  • Kopie dokladu o zřízení bankovního účtu žadatele. Příjemce, se kterým již byla uzavřena smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje v předcházejících obdobích, může předložit pouze čestné prohlášení o platnosti dříve dodané požadované přílohy (dokladu o zřízení bankovního účtu žadatele).
  • Čestné prohlášení žadatele o podporu v režimu de minimis
  • Čestné prohlášení o splnění kritérií způsobilosti

Dokumenty, kterými je žadatel povinen se řídit v průběhu realizace projektu

Ing. Zuzana Antlová